De Nationale Voorleesdagen (po)
Themaweek met voorleesontbijt op scholen
De Nationale Voorleesdagen zijn van 26 januari t/m 5 februari 2022. Tijdens de Nationale Voorleesdagen organiseren veel scholen een ‘Voorleesontbijt’. Denk daarbij ook eens aan een regenboogboek.
Lokale helden lezen voor
Lokale helden, zoals brandweermannen, politie agenten en burgemeesters én bekende Nederlanders lezen voor op scholen om te laten zien dat ook zij voorlezen belangrijk vinden. Wil je ook een voorleesontbijt organiseren op school? Op de website van de Voorleesdagen vind je een handleiding.
Regenboogboeken
De Voorleesdagen hebben geen vast thema. Denk daarom ook eens aan het voorlezen uit een regenboogboek. Of gebruik een prentenboek dat gaat over respect voor diversiteit. Om je te inspireren heeft Gendi heeft enkele boeken bij elkaar gebracht waar gender- en seksuele diversiteit een rol in speelt: Regenboogboeken